You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.
logo

O mnie

O mnie

Nazywam się Mariusz Strusiewicz. Z wykształcenia jestem leśnikiem, z serca miłośnikiem bieszczadzkiej przyrody i pasjonatem fotografii przyrodniczej. Współorganizuję „Piwniczkowe spotkania z przyrodą”, które od kilku lat odbywają się w Ustrzykach Dolnych.

Jestem laureatem Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic oraz konkursów ogólnopolskich.

Zainteresowania przyrodnicze i leśne to w moim wypadku wielopokoleniowe tradycje rodzinne.

Mój dziadek był zootechnikiem i myśliwym, ojciec jest nadal czynnym zawodowo leśnikiem.  Wychowywałem się w leśniczówce, niedaleko Ustrzyk Dolnych, dorastając w otoczeniu leśników, myśliwych, pasjonatów i znawców bieszczadzkiej przyrody.
Las był więc dla mnie oczywistym wyborem zawodowym,  po skończeniu szkoły podstawowej poszedłem zatem do Technikum Leśnego. Już w dzieciństwie rozpoczęła się także moja przygoda odkrywania tajemnic bieszczadzkiej przyrody z aparatem. Moje pierwsze zdjęcia powstawały na radzieckim aparacie AGAT, który zawsze będę wspominał z sentymentem.
Obecnie co prawda nie pracuję w zawodzie leśnika, ale zdobyta wiedza nie poszła w las, i przydaje się podczas wielogodzinnych sesji z tutejszymi zwierzętami leśnymi.

Na co dzień można mnie spotkać w Ustrzykach Dolnych, gdzie pracuję i realizuję projekty fotograficzne.

– Pamiętasz swój pierwszy aparat fotograficzny?

– Tak, doskonale go pamiętam. To był radziecki sprzęt i nazywał się AGAT. Był mniejszy od słynnej i bardzo wtedy popularnej SMIENY. Pierwsze moje zdjęcia były oczywiście czarno-białe. Ten aparat był bardzo specyficzny, ponieważ można nim było zrobić dwa razy więcej zdjęć niż takim standardowym sprzętem fotograficznym. Pamiętam, że z jednej kliszy z 36 klatkami można było uzyskać 72 zdjęcia!

Mariusz Strusiewicz

Najwyższa jakość oferowanych usług

Bogate doświadczenie w ich świadczeniu

Dopasowanie do Klienta bazujące na profesjonalizmie

Indywidualne negocjacje programów i cen

W mediach

Wywiad dla serwisu Nowiny 24

Wielkie bogactwo w Bieszczadach. I jak tu nie fotografować?

Wywiad dla serwisu mojebieszczady.com
 

Bieszczady to moje miejsce na ziemi!